G-ZH3C8VHV1F
Kültür-Sanat

KO-MEK ilçe sergileri ziyaretçilerden tam not aldı

KO-MEK ilçe sergileri ziyaretçilerden tam not aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) kursiyerlerin bir yıl boyunca el emeği göz nuru dökerek oluşturduğu birbirinden eşsiz eserlerin yer aldığı ilçe sergileri Kandıra sergisi ile final yaptı. Kursiyerlerin bir yıl boyunca ürettiği el emeği göz nuru ürünlerin vatandaşlarla buluştuğu serilerde bir birinden güzel ve eşsiz ürünler göz kamaştırdı. KO-MEK kursiyerlerinin hazırladığı eşi benzeri olmayan ürünleri inceleyen ziyaretçiler hazırlanan ürünlere tam not verdi.

Kartepe, Derince Ve Kandıra Sergileri
Son olarak Kartepe, Derince ve Kandıra sergileri ile final yapan KO-MEK kursiyerleri ürünlerinin beğenilmesinden oldukça memnun. 12 ilçede 44 kurs merkezinde kurslara katılan kursiyerlerin ürünlerinden oluşan sergilerde yaklaşık 15 bin ürün sergilendi. İğne oyasından resim branşına, amigurimiden tel kırmaya, deri yapımından ağaç oyma işlemelerine kadar birçok eşsiz eserin bulunduğu sergilerde müzik grubu kursiyerleri unutulmaz eserler seslendirirken uygulama branşı kursiyerleri de Başkan Tahir Büyükakın ile birlikte uygulama yaparak sergilerin tadını çıkarttı.

Kandıra Sergisi Ziyaretcilerden Tam Not Aldı
İlçe sergilerinin finalini Kandıra’da yapan KO-MEK bahar şenliği havasında sergi açılışı gerçekleştirdi. Finale yakışır ürün çeşitliliğinin ve sergilemenin yer aldığı Kandıra sergisine ziyaretçiler hayran kaldı. Namazgah Kültür Merkezinde gerçekleştirilen serginin açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kandıra Kaymakamı Ömer Lütfü Yaren, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Göknar Kayaş Zor ve çok sayıda davetli katıldı.

Eğitmenlerden Güzel Eserler
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve KO-MEK müzik grubu eğitmenlerinin seslendirdiği birbirinden güzel eserlerin yer aldığı Kandıra sergi açılışında kursiyerler adına Yasemin Sarı Yıldız yaparken Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ise konuşmasında, “Burada çok güzel ürünler sergilemişsiniz hepinizin emeği çok büyük ben hepinize ayrı ayrı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuklar İşaret Dili İle Karşıladı
Çocuklarla yakından ilgilenen ve açılış öncesinde işaret dili ile hoş geldiniz diyerek karşılanan Başkan Büyükakın ise konuşmasına çocuklara ve sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. ‘’KO-MEK’in bizim için ayrı bir önemi var’’ diyen Başkan Büyükakın, “KO-MEK sayesinde birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik, KO-MEK Vefası ile ihtiyaç sahiplerine el uzattık KO-MEK Bohçası ile evlenecek kızlarımıza destek olduk. KO-MEK Hurması projesi ile iftarda ailelerin sofrasına misafir olup lokmamızı bölüştük bunlar gibi birçok gönüllülük esasına dayalı projede en önde yer alarak başarılı işlere imza attık ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ ifadesini kullandı. Daha sonra çocuklarla birlikte açılış kurdelesini kesen Başkan Büyükakın protokole birlikte sergilenen ürünleri gezdi.

Derince İlçe Sergisi Rengarenkti
Derince Yenikent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Derince ilçe sergisine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, AK Parti Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, MHP Derince İlçe Başkanı Salim Sayar, Derince Halk Eğitim Müdürü Abdulkadir Yardımcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başiskele’de Geri Dönüşüm Ürünleri Ön Plana Çıktı
Karşıyaka Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Başiskele ilçe sergisi kursiyerlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, Başiskele Kaymakamı Yasin Çakmak, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü ve birçok davetlinin katıldığı sergi açılışında birbirinden eşsiz eserler sergilendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergide geri dönüşüm ürünlerinin yanı sıra el emeği göz nuru eserler dikkat çekti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL