G-ZH3C8VHV1F
Genel Magazin

JLO’dan Sonra Berkay’a Özel Tablo

JLO’dan Sonra Berkay’a Özel Tablo

Jennifer Lopez’in, sinema filmindeki bir fotoğrafını puantalizm ( renk teorisi )  tekniğiyle tuvaline işleyen çağdaş sanat öncülerinden Çağatay Odabaş şimdi de bir film serisinin tüm tablolarını ünlü şarkıcı Berkay için yapacak. Çağatay Odabaş her filmden sadece bir sahnesi nokta dokunuş yöntemiyle özel bir akrilik boya ile hazırladığı tablolarda o filmden asla başka bir karakteri resmetmiyor.

Jenope Lopezden Sonra Berkay'a özel

Türk çağdaş sanatının en dikkat çeken ressamlarından biri olan eserleri koleksiyonerler tarafından büyük ilgi gören Çağatay Odabaş, Jennifer Lopez’in 52. doğum günü için özel bir eser tasarlamıştı. Odabaşı, Jlo’dan sonra şimdi de Berkay için bir film serisini tüm tablolarını hazırlıyor.

Berkay, dünya çapında bilinen sanatçıların en ünlü sanat eserlerini müzayedelere ve sanat merkezlerinden tablolar satın alarak, koleksiyonuna eserler eklemeye devam ediyor.

* Puantilizm: İnsan gözünün, birbirine yakın duran ufak renk noktalarını piksellerin birleşmiş olarak görme esasına dayanır. Yani noktacılık akımı 19. yüzyıl sonları ve 20. yüzyıl başlarında Fransız yeni izlenimci ressamların çalışmalarıyla  ortaya çıktığı bilinmektedir. Piksel renklerin noktacıkların birbirine karışmadan, farklı noktaların tuvale işlenmesiyle ortaya çıkan  bir illüzyon halidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL