G-ZH3C8VHV1F
Güncel

İzmit Kuruçeşme “Akçaray” tramvay hattı sefere başladı

İzmit Kuruçeşme “Akçaray” tramvay hattı sefere başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, raylı ulaşım ağını genişletmeye devam ediyor. Ulaşım projeleri ile kent trafiğini rahatlatmayı hedefleyen Büyükşehir, Kuruçeşmelilerin merakla beklediği tramvay hattının seferlerine başladı. Yoğun ilgi gösterilen hattın seferlere başlaması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

KURUÇEŞME’YE ÇOK YAKIŞTI
Yıllardır Kuruçeşme’de oturduğunu ifade eden Ali Şipka, sabahları İzmit yönünde yoğunluk yaşandığını belirterek, tramvay hattının devreye girmesinin iyi olduğunu vurguladı. Şipka, “Tramvay Kuruçeşme’ye çok yakıştı. Bu anlamda çalışmalara katkı sağlayan ekiplere teşekkür ederiz “ dedi.

BİZİM İÇİN ÇİFTE BAYRAM OLDU
45 yıldır Kuruçeşme’de oturduğunu belirten İlyas Dereci, “Esnaflık yapıyorum. Buradan İzmit’e gidiş ve geliş zor olmaya başlamıştı. Tramvayın bugün açılması bizim için çifte bayram oldu. Emeği geçen herkese, özellikle de Tahir Başkan’a çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

TEST SÜRÜŞLERİ BAŞARIYLA YAPILMIŞTI
Kocaelililerin rahat, konforlu ve keyifli yolculuk yapmak için yoğun şekilde kullandığı Akçaray tramvay hattında Kuruçeşme etabı tamamlandı. D-100 Karayolu’nun üzerinden Kuruçeşme’ye geçen tramvay hattında kısa süre önce ray imalatı tamamlanmış ve test sürüşleri başlarıyla yapılmıştı. Kuruçeşme bölümündeki istasyon inşaatı da tamamlandı.

İSTASYON SAYISI 16’YA ÇIKTI
Akçaray tramvay hattı Kuruçeşme etabıyla birlikte 10 bin 212 metrelik çift hatta ulaştı. 3 kilometre tek hatlı depo sahasıyla birlikte tramvayın tek hat uzunluğu 23,4 kilometreyi buldu. Kuruçeşme istasyonuyla durak sayısı da 16’ya çıkmış oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL