G-ZH3C8VHV1F
Güncel Video Galeri

İmamoğlu; İstanbul’un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz

İmamoğlu; İstanbul’un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, ‘Yuvamız İstanbul’ kreşlerinde okul öncesi eğitimi alan çocukları ve ailelerini iftarda ağırladı. Eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile masaları dolaşarak misafirlerine ‘hoş geldiniz’ diyen İmamoğlu, iftarın ardından konuklarına hitap etti. Konuşmasının ortasında etrafını saran çocuklara ‘Benim kankalarım geldi’ diyen İmamoğlu, ‘İstanbul’un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz. İlk hedefimiz 150’ye ulaşmak. Çocuklarımızı hayata eşit başlattığımız zaman, bu memleket çok daha büyük işlere imza atacak. Hiçbir çocuğumuzun geride kalmasına asla istemiyoruz” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi’ndeki çocuklar ve aileleriyle iftarda bir araya gelmek için Miniaturk’deydi. İftar öncesi İBB iştiraki Kültür AŞ ve ModelPort iş birliğinde hazırlanan İstanbul Tarihi Yarımada model Sergisi’ni gezen İmamoğlu’na eşi Dr. Dilek İmamoğlu ve oğulları Semih İmamoğlu da eşlik etti. Tarihi Yarımada’daki sosyal hayatı ve tarihe geçen olayları 400 yıl önceki haliyle tekrar canlandıran sergiyle ilgili bilgi alan İmamoğlu, 10 binden fazla figürün yer aldığı sergiyle dikkatle inceledi. Serginin ardından ise konuklarıyla buluşan İmamoğlu, çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

HİÇBİR ÇOCUĞUMUZ GERİDE KALMASIN
En zevkli buluşmalarımdan, en keyifli iftarlarımızdan birisi’ söze başlayan İmamoğlu ‘Çocuklar yemeği sevdiniz mi’, ‘Yuvamız İstanbul’u seviyor muyuz’, ‘yenilerini de açalım mı’, ‘beni de seviyor musunuz’ sorularının hepsine ‘evet’ yanıtını alan İmamoğlu, “Ben de sizi çok seviyorum. Hepinizi çok seviyorum” karşılığını verdi. Yuvamız İstanbul’da güzel arkadaşlıklar kurulduğunu gözlemlediğini söyleyen İmamoğlu, ‘İnşallah bunun sayısını arttıracağız. İstanbul’un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz. İlk hedefimiz 150’ye ulaşmak. Çocuklarımızı hayata eşit başlattığımız zaman bu memleket çok daha büyük işlere imza atacak. Hiçbir çocuğumuzun geride kalmasını asla istemiyoruz” dedi.

MİLLETVEKİLLERİ, BAŞBAKANLAR, BELEDİYE BAŞKANLARI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na sayılı günler kaldığına hatırlatan İmamoğlu, “Yeni kreşlerde çocuklarımız daha iyi yetişsinler. Onlar daha güzel yetişince, başarılı mühendisler, öğretmenler, hemşireler, doktorlar, milletvekilleri, başbakanlar, belediye başkanları, sınıf başkanları olacak” diye konuştu. “Sizlerle buluşmak benim için büyük bir onur” diyen İmamoğlu sözlerini, 5 bine doğru giden öğrenci sayımız var. İnşallah ilerleyen yıllarda aynı anda 15-20 bin çocuğumuzla büyük kutlamalar ve buluşmalar yapan bir belediyemiz olsun. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Ramazan ayınız mübarek olsun. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

İmamoğlu konuşmasının ardından sahnedeki çocukların ‘İzmir Marşı ve ’23 Nisan Kutlu Olsun’ marşlarına eşlik etti.
En zevkli, en keyifli iftarlarımdan birisi oldu. Siz kıymetli annelerle, babalarla ve çok güzel evlatlarımızla buluşmak benim için büyük bir mutluluk. Ramazan ayının bütün güzellikleri sizlerle olsun, bereketi, bolluğu evlerinizde bu güzel çocuklarınızla huzura, sağlığa, güzelliğe dönüşsün. Sizlerle ortak bu sofrada buluşmak. Gerçekten büyük bir mutluluk.
-Çocuklar afiyet olsun.
Teşekkürler.
-Çocuklar yemeği sevdiniz mi.
Evet
-Harika. Peki yuvamız İstanbul’u seviyor muyuz?
Evet
-Muhteşem. Yenilerini de açalım. Alalım mı yuvamız İstanbul’u?
Evet
-Ben şimdi bir uyanıklık yapacağım. Çocuklar beni de seviyor musunuz?
-Evet
Bende sizi çok seviyorum. Hepinizi çok seviyorum. Harika görünüyor. Kızlar muhteşem. Erkekler çok yakışıklı. Görüyorum ki iyi arkadaşlıklar var. Üç dört tane kankayız diye yanıma gelenler oldu. Burası hem onlara güzel arkadaşlıklar hem de bir arada güzel bir yaşama başlangıç. Vallahi ne diyeyim? Çok güzel cevaplar aldım. Kızlarımızdan, oğullarımızdan inşallah bunun sayısını arttıracağız. İstanbul’un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz. İlk hedefimiz 150’ye ulaşmak. Çocuklarımızın hayata eşit başlattığımız zaman sevgili anneler, babalar bu memleket çok daha büyük işlere imza atacak. Hiçbir çocuğumuz geride kalmasını asla istemiyoruz.
Benim kankalarım geldi evet. Hadi öne geçelim öne. Peki çocuklar arkadaşlarınızı seviyor musunuz? Önümüzde ne var? 23 Nisan çocuk bayramı var değil mi. Çok eğleneceğiz değil mi? Elimize, bayrağımızı alıp, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarını öpeceğiz, değil mi?
Bu kreşlerden daha fazla kreşimiz olsun istiyoruz. Yeni kreşlerde çocuklarımız daha iyi yetişsinler. Onlar daha güzel yetişince onlardan çok böyle başarılı mühendisler, öğretmenler ondan sonra hemşireler, doktorlar, milletvekilleri, başbakanlar, belediye başkanları, sınıf başkanları
Sevgili anneler, babalar, Ramazan ayınız mübarek olsun. Sizlerle buluşmak benim için büyük bir onur. Beş bine doğru giden öğrenci sayımız var. İnşallah ilerleyen yıllarda aynı anda on beş yirmi bin çocuğumuzla büyük kutlamalar ve buluşmalar yapan bir belediyemiz olsun. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL