G-ZH3C8VHV1F
Güncel

İBB yağışlarda yoğun mesai yaptı

İBB yağışlarda yoğun mesai yaptı

İstanbul yağışa eksiksiz hazırlandı. Son 1 ayda Anadolu ve Avrupa Yakası’nda 7 bin 719 baca, 13 bin 017 ızgara, 51 bin 266 metre açık kanal ve 148 bin 970 metre kapalı kanal temizlendi. 6 bin 287 personel, 2 bin 155 araç, iş makinesi ve ekipman ile hazır bekleyen İBB ekipleri olumsuzluklara anında müdahale etti.

Yoğun yağışın yol açabileceği olumsuzluklara karşı İBB ekipleri sürekli teyakkuzdaydı. Hazırlıklar aylar öncesinden yapıldı. Tıkanma ihtimali bulunan mazgallar temizlendi. Kanallar incelendi. Temizlenmesi gerekenlere müdahale edildi. Yağışın başlamasıyla birlikte de ekipler, ortaya çıkabilecek olumsuzluklara müdahale için sahada hazır bekledi.

ESENYURT’A ANINDA MÜDAHALE
Esenyurt Haramideresi taşması nedeniyle çevre sokaklarda su baskınları ihbarları alındı. Ekipler olaya kısa sürede müdahale edildi. Bölgede temizlik, destek ve sosyal hizmet çalışmaları devam ediyor.

SARIYER’DE METREKAREYE 69 KG YAĞMUR DÜŞTÜ
Yağış İstanbul’da zaman zaman etkili oldu. En fazla yağışı Sarıyer aldı. Sarıyer’de metrekareye 69 kg yağış düştü. Diğer bazı ilçelerdeki rakamlar da şu şekilde oluştu: Beykoz 53 kg/m2, Kartal 30 kg/m2 ve Arnavutköy 19 kg/m2. Diğer bölgelerde 5-15 kg/m2 aralığında yağış değerleri kaydedildi.

BACA, IZGARA VE KANALLAR TEMİZLENDİ
Sel ve su baskınları için her an hazırlıklı olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, son 1 ayda Anadolu ve Avrupa Yakası’nda 7 bin 719 baca, 13 bin 017 ızgara, 51 bin 266 metre açık kanal ve 148 bin 970 metre kapalı kanal temizliği yaptı.

METEOROLOJİK DURUM
Gün boyu molalarla yer yer kuvvetli şekilde devam etmesi beklenen yağışların akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL