G-ZH3C8VHV1F
Kuaför Haber

Kuş Beyinli Kim Acaba

Kuş Beyinli Kim Acaba

Sosyal medya üzerinden üyesine “kuş beyinliler” diyen Başkan Haydar Alkaç’ ile aralarında tartışma çıkan Kuaför Cenk Özcan, “benim yorumum altına yazılan bu hakaret içerikli yazı, tüm meslektaşlarıma yazılan bir yazıdır” diyerek başkana sitem etti.
Kuaför Özcan,” Pandemi döneminde hafta sonlarının sokağa çıkma yasağının başladığı ilk haftalarda Sayın Cumhurbaşkanımız bir açıklama yaptı. Cumartesi günü de salonlar kapatılacaktı. O hafta sonu için cumartesi pazar sadece bu haftaya tekabül cumartesi günü gelin başı düğün salonları açılacaktır, bunlar kapanmayacak denildi. Odamızın yapması gereken Valiliğe, kaymakamlığa, belediyelere bir yazı yazmaktı. Bu süreçte bizim salonlarımızda, üyelerimizin müşterileri var. Bununla ilgili nasıl bir çalışma yapabiliriz denilmesi gerekiyordu. Bu yasakların başlaması ile başkan’ın sayfasında şu yazıyı yazıyor. Cumartesi günü gelin başım var. Peki ben ne yapacağım?
Çok basit. Telefon açıp öğrenebilirsin. O zaman da ben ilçe kaymakamlığı arayıp şu soruyu sordum. Cumartesi günü gelin başım var. Ama cumartesi günü sokağa çıkma yasağı var. Bununla ilgili ne yapabiliriz? diye bir görüşme yaptığında bana şu cevabı verdiler. Salonu. Düğünü olacak kişinin davetiyesiyle beraber ilçe kaymakamlığına gelin size bir yazı verilecek. Bu yazıyla beraber o gün salonumuzu açabilirsiniz. Bunu öğrendikten sonra bende kalkıp bu kaymakamlığın bana söylemiş olduğu yöntemi başkanın sayfasına yorum yapan o arkadaşın yorumunun altına yazdım.
Sayın Başkan’la şu cümleyi kullandı. Birtakım kuş beyinlere itibar etmeyin. Odadan gelecek olan bilgilendirmeyi bekleyin. Biz valiliğe yazı yazdık, sonucunu bekliyoruz. Buraya kadar her şey tamam. Kuş beyinli olan benim. Oraya yanlış yazan benim. Bizden haber bekleyin, biz size döneceğiz, şunu yapacağız, bunu yapacağız. Peki. Ertesi gün bu yorumu yazdıktan daha yirmi dört saat geçmeden odadan bir mesaj geliyor. Valilikle görüşmemiz sonucunda valiyle iletişime geçilememiştir. Vali yardımcısıyla iletişime geçtiğimizdeyse bize davetiyle beraber ilçe kaymakamlıktan yazı alınabileceği söylenmiştir. Şimdi buradan sorarım kuş beyinli olan kim? Bir gün önce ben yazdığım yorumu sen ertesi günü mesaj olarak bütün kuaförlere gönderiyorsun. Şimdi buradaki çelişkiyi bana anlatır mısın? Kuş beyinli olan kim? Oysa ben direkt kaymakamlık birimini aradığımda bana zaten yolu yordamı gösterdiler. Nasıl olması gerektiğini söylediler. Şimdi burada kuş beyinde olan kim? Diyelim ki ben bir hata yaptım. Tamam başkan sinirliydi,agresifti hepsini kabullendim. Sonrasında beni temsil eden bir başkan benim numaramı biliyor neden aramadı. Kusura bakma niye diyemedi. Nerede kaldı şeffat yönetim anlayışı.
Özel Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL