G-ZH3C8VHV1F
Güncel Video Galeri

Kandıra’da üstyapıyı yeniliyor

Kandıra’da üstyapıyı yeniliyor

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nin yaz turizm merkezlerinden Kandıra ilçesinde üstyapı çalışmalarına hız verdi. Sıcak yaz aylarında asfaltlamanın daha elverişli ve sağlıklı yapılıyor olması sebebiyle üstyapı çalışmaları artarken Kandıra’da birçok farklı noktada çalışmalar yürütülüyor. Eskiyen ve altyapı çalışmaları sebebiyle bozulmaların meydana geldiği yollar asfalt ve parke imalatlarıyla yenileniyor.

Pınarlı ve Kırkarmut’ta parke yol

Büyükşehir Belediyesi, Kandıra ilçesi Pınarlı Mahallesi’nde altyapı çalışmaları sebebiyle bozulan köy içi parke yolunu yeniledi. Kırkarmut Mahallesi Ütükler mevkiinde parke çalışması yapan Büyükşehir ekipleri, sati kaplama olan yol yerine parke döşüyor. Altyapı yenileme çalışmaları da yapılacak Kırkarmut Mahallesinin alt ve üstyapısı yenilenmiş olacak. Kefken ve Kurtyeri mahallelerinde parke imalatları yapılıyor.

Akçaova grup yolu yenileniyor

Önemli turizm lokasyonlarından yaz aylarında nüfusun oldukça yoğun olduğu Akçakova grup yolunda da üstyapı çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi; 7,5 kilometre uzunluktaki, birçok köye ile Şile ve Ağva’ya ulaşımın sağlandığı ulaşımın sağlandığı Akçaova grup yolunun Çalca-Kubuzcu arasında trimer kazı çalışmalarına başladı. 7,5 kilometre uzunluktaki grup köy yolu boyunca zemin iyileştirme çalışmaları kapsamında kazı dolgu ve terasman ile pmt, bitümlü temel ve binder asfalt serilecek. Zamanla eskiyen ve ömrünü tamamlayan Akçaova grup yolu Deliveli Mahallesine kadar zemin iyileştirme çalışmaları sonrası bitümlü ve binder asfalt serimi ile uzun ömürlü ve sağlam bir yola kavuşmuş olacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL